Prezent dla introwertyka

Prezent dla introwertyka

Przed nami szał świątecznych zakupów i kupowanie prezentów dla najbliższych.

Czy zakup prezentu dla introwertyka jest trudny?

Przede wszystkim, tak jak w każdym innym przypadku, kupując prezent, nie powinniśmy kierować się tym, co podoba się nam, ale tym co może spodobać się osobie obdarowywanej.

Ze względu na spokojną i wyciszoną osobowość jaką charakteryzuje się introwertyk, a także niechęć do aktywności dostarczających dużej ilości bodźców, zapomnijmy o zaproszeniu na huczną zabawę Sylwestrową, czy karnecie na skok z bungee. Również zestaw karaoke oznaczający dobrą zabawę dla ekstrawertyków, introwertyka nie uszczęśliwi.

Co zatem kupić introwertykowi?

Wybierzmy coś pasującego do jego temperamentu, pozwalającego mu wyciszyć się w świecie tętniącym życiem i biegnącym szaleńczo do przodu.

Takimi prezentami mogą być:

Słuchawki wyciszające – pozwalające odciąć się od zgiełku otoczenia. Głośne rozmowy w autobusie lub w biurze mogą być niezwykle trudne dla przeciętnego introwertyka. Para wysokiej jakości słuchawek z redukcją szumów może pomóc introwertykowi pozostać we własnym świecie, nawet gdy nie ma go w domu.

Gadżet związany z zainteresowaniami – kompas dla podróżnika, pulsometr dla biegacza, zestaw ołówków dla rysownika czy płyta ulubionego zespołu dla miłośnika muzyki.

Książka – koniecznie z nową dawką wiedzy lub głębszym przesłaniem, która umożliwi spędzenie czasu na analizie i przemyśleniach życiowych problemów.

Ciepły koc – możliwość owinięcia się w przytulny koc, wspomagający uczucie komfortu i bezpieczeństwa, uprzyjemni introwertykowi czas spędzony na rozmyślaniach na interesujące go tematy.

Zestaw do parzenia herbaty – szklanka gorącej herbaty, to kolejny atrybut umilający introwertykowi czas spędzany na analizie nurtujących go spraw czy rozmowach o problemach współczesnego świata z dobrym przyjacielem.

Serial na DVD/Blu-ray – błędem jest myśleć, że każdy introwertyk chce siedzieć i nic nie robić, tylko czytać książki i pić herbatę. Czasami nie ma nic lepszego niż spędzenie weekendu na dobrym maratonie telewizyjnym. Zestaw DVD ulubionego serialu telewizyjnego oferuje o wiele więcej radości niż pojedynczy film.

Karnet do kina lub teatru – kino i teatr to taka forma rozrywki, która pozwala introwertykom przebywać wśród ludzi bez wydatkowania energii.

Karta podarunkowa na różnego typu kursy np. kurs fotografii, lekcje gotowania, kurs rysunku czy tworzenia biżuterii. Introwertycy to często ludzie, którzy uwielbiają się uczyć lub tworzyć rożne rzeczy. Ważne, aby to była aktywność, którą są zainteresowani.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, zostaw Like’a. Jeśli uznasz artykuł za pożyteczny, udostępnij go swoim znajomym.
Daj znać, jeżeli poruszane przeze mnie tematy uważasz za interesujące. Możesz również zapisać się do newslettera, wówczas poinformuję Cię o nowym artykule.